Doczekał się

Skwer przy skrzyżowaniu ulic Pocztowej i Sybiraków w końcu przejdzie modernizację. I chociaż urzędnicy obiecywali to już cztery lata temu, teraz przekonują, że tym razem to już na serio.

 

Zlokalizowany w śródmieściu Chełma skwer dzisiaj nie wzbudza nazbyt pozytywnych emocji. – To wstyd, żeby miejsce w centrum miasta doprowadzić do takiego stanu. Ścieżkę przecinają wystające z ziemi kawałki betonu. Z ławek odpryskuje farba. Od strony przedszkola zapadła się ziemia. Codziennie przechodzi tędy mnóstwo ludzi. Czy naprawdę to miejsce nie mogłoby wyglądać inaczej? – od lat skarżą się mieszkańcy ul. Pocztowej.
Rewitalizację zieleńca, po wielokrotnych apelach chełmian, miasto zapowiadało w 2012. – Pamiętamy o tym skwerze. Sukcesywnie i w miarę posiadanych funduszy będziemy go remontować – zapewniali wtedy włodarze. Jednak oprócz usunięcia kilku suchych drzew niewiele się tu zmieniło.
Tym razem ma być jednak inaczej. Do końca czerwca plan ma przejść gruntowną modernizację.
– Zakres prac obejmuje rozbiórkę pozostałości chodników, wykonanie nowych alejek, zagospodarowanie zieleni, w tym wykonanie trawników i nowych nasadzeń. Na skwerze powinny również pojawić się elementy małej architektury w postaci ławek parkowych, koszy na śmieci itd. – wymienia prezydent Agata Fisz. Koszt tych prac to ok. 60 tys. zł. (mg)