Dołącz do Szlachetnej Paczki

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości – jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Rekrutacja potrwa do października. Poszukiwani są m.in. wolontariusze z Krasnegostawu.

By Paczka i Akademia odbyły się również w tym roku i pomogły tysiącom potrzebujących rodzin oraz dzieci z problemami w szkole, potrzeba 13 tys. „SuperW”, jak nazywa się wolontariuszy. – W tym roku Szlachetna Paczka odbędzie się już po raz dziewiętnasty, zaś Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości – mówi Katarzyna Zwierz ze Szlachetnej Paczki.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł. – Siłą obu programów są wolontariusze.

W Szlachetnej Paczce to oni spotykają się z rodzinami, które otrzymają potem mądrą pomoc, poznają ich historie, określają ich potrzeby i dopasowują rodzaj i formę wsparcia do konkretnej sytuacji. A potem towarzyszą im w ich zmianie życia – zauważa Zwierz. Właśnie ze względu na to, że to wolontariusze są najważniejszym trzonem nadal trwają ich poszukiwania.

Żeby Paczka dotarła tam gdzie jest największa bieda potrzebni są ludzie. – Poszukujemy więc osób energicznych, lubiących pracę z ludźmi i nie bojących się wyzwań, by mogli działać na terenie Krasnegostawu – mówi K. Zwierz. By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie www.superw.pl, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem projektu i rozpocząć szkolenie wdrożeniowe, a następnie po prostu działać.  (k)