Dołącz do Szlachetnej Paczki

Od 17 listopada otwarta jest baza rodzin włączonych do programu Szlachetne Paczka. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl można już wybrać rodzinę w potrzebie z województwa lubelskiego i przygotować dla niej paczkę, która dotrze do niej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.


Założeniem programu Szlachetna Paczka jest konkretna, materialna pomoc, która będzie dla znajdującej się w trudnej sytuacji rodziny impulsem do zmiany. – Pomoc przygotowana jest tak, aby dała trwały efekt. Celem Paczki jest to, by potrzebujący stanęli na nogi, zaczęli sobie sami radzić w życiu, by odzyskali podmiotowość. Wspieramy rodziny w odkryciu własnego potencjału i dróg wyjścia z trudnej sytuacji – tłumaczy Sabina Sęk ze Szlachetnej Paczki w województwie lubelskim.

Pomoc zawsze dostosowana jest do konkretnych potrzeb rodziny. Darczyńcy mogą na stronie internetowej Szlachetnej Paczki zapoznać się z historiami i potrzebami konkretnych ludzi. Do rodzin i osób samotnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej docierają wolontariusze. Oni też w imieniu obdarowującego przekazują im paczkę. W tegorocznej edycji projektu w woj. lubelskim działa 500 wolontariuszy. Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się w weekend 7 i 8 grudnia.

Szlachetna Paczka działa w naszym kraju od 2001 roku. Do tej pory darczyńcy wsparli ponad 150 tysięcy rodzin, a suma pomocy przekroczyła ćwierć miliarda złotych. (EM.K.)