Dołożą, by mieszkańcy dłużej nie czekali

Dwóch wykonawców zgłosiło się do ogłoszonego przez Urząd Miasta Świdnik przetargu na budowę nowoczesnego placu zabaw przy ul. Kopera. Co prawda obie oferty przekraczają założony budżet, ale miasto zamierza „dołożyć”, by jeszcze w tym roku obiekt mógł powstać.


Poszukiwania wykonawcy placu zabaw przy ul. Kopera (projekt wybrano do realizacji w poprzedniej edycji Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego – przyp. aut.) rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Do przetargu zgłosiło się kilka firm. Wybrano najtańszą ofertę, ale niedługo później firma, która ją złożyła zrezygnowała, tłumacząc, że nie doszacowała wszystkich kosztów. Wybrano kolejnego wykonawcę, ale i tym razem nie doszło do podpisania umowy. W tym roku miasto ogłosiło kolejny przetarg na wykonawcę placu.

Wpłynęły dwie oferty. Firma INTERTORG Paweł Bożek i Daniel Marcinik zaproponowała kwotę ok. 257 tys. zł, a firma ActiveLIne Marcin Taczalski z Lublina 471 tys. zł.

– Najniższa oferta przewyższa środki, które zamierzaliśmy przeznaczyć na ten cel (200 tys. zł), ale podjęliśmy decyzję o zwiększeniu tej kwoty, bo mieszkańcy i tak długo już czekają na ten plac. Na najbliższej sesji zwrócimy się do radnych o przeniesienie środków na ten cel – informują przedstawiciele Ratusza.

Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 5 miesięcy na wykonanie placu. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here