Dołożą do dachu

Blisko 200 tys. zł urzędnicy muszą dołożyć do wymiany dachu i okien w budynku pływalni ZSO nr 8. Do przetargu wpłynęły cztery oferty, a najtańsza opiewa na 795 tys. zł. Wstępnie miasto na tę inwestycję zamierzało przeznaczyć 600 tys. zł.

Przed rozpoczęciem obecnego roku szkolnego inspektor nadzoru budowlanego, ze względu na bardzo zły stan dachu, wyłączył z użytkowania pływalnię w ZSO nr 8. Uczniowie z klas o profilu pływackim musieli korzystać z basenu przy I LO. Po otwarciu aquaparku w nowym obiekcie trenują też pływacy Lidera.
Zgodnie z zaleceniami nadzoru budowlanego dach należało wymienić. Urzędnicy uznali, że przy okazji remontu budynku pływalni należałoby również zamontować nowe okna i wykonać nowe przewody wentylacyjne. Na całość w budżecie miasta zabezpieczyli 600 000 zł.
Do ogłoszonego przez Biuro Inwestycji Miejskich przetargu złożono cztery oferty i jak się okazało, w tym roku podrożały nie tylko roboty drogowe. Otóż żadna z ofert nie mieści się w zaplanowanej kwocie. Najniższą cenę zaproponowała firma Lider&Partners z Rogóźna w gm. Ludwin (pow. łęczyński), która całe zadanie wyceniła na 795 810 zł i dała 15 lat gwarancji. Kolejne oferty złożyły: „Gela” Usługi Budowlane Barbara Jabłońska z Czerniejowa w gm. Jabłonna – 827 234 zł, „Impuls Budownictwo” z Łęcznej – 889 856 zł (obie firmy dają 15 lat gwarancji) oraz PW „Embud” z Chełma – 1 002 564 zł (6 lat gwarancji).

Żeby nie unieważniać przetargu i nie przesuwać terminu rozpoczęcia prac prezydent Agata Fisz postanowiła o 220 tys. zł zwiększyć kwotę na całą inwestycję. Wcześniej zrezygnowała z budowy systemów przeciwpożarowych w budynkach urzędu miasta przy ul. Lubelskiej 63 i 65. Zmiany w budżecie w ubiegły wtorek zaakceptowali chełmscy radni.
Jak powiedział wiceprezydent Stanisław Mościcki, remont pływalni powinien zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2017/2018. – Będziemy starali się, by wszystkie prace wykonać do końca wakacji – mówił na wtorkowej sesji. (ptr)