Dołożą do inwestycji, bo taniej nie będzie

Urząd Miasta Świdnik rozstrzygnął przetarg na projekt i budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Fabrycznej. Okazało się, że prace te będą nieco droższe niż zakładano, ale Urząd Miasta zamierza dołożyć brakującą kwotę. Na rozstrzygnięcia czekają również przetargi dotyczące budowy platformy w podziemnym przejściu dla pieszych i zadaszenia boiska przy ul. Sportowej.


Na budowę ścieżki rowerowej przy ul. Fabrycznej od kilku lat czekają pracownicy PZL-Świdnik, którzy docierają do pracy rowerami. Zapytania w sprawie tej inwestycji niejednokrotnie składał radny Robert Syryjczyk (klub KO), zawodowo związany z tym zakładem.

– Codziennie przemieszczają się tędy setki pieszych i rowerzystów, m.in. pracowników zmierzających do pracy w PZL-Świdnik i firm na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego, interesanci PUP oraz uczniowie PCEZ. Budowa ścieżki rowerowej zapewniłaby bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów – pisał radny w interpelacjach do Ratusza i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Z końcem maja br. Urząd Miasta Świdnik ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Fabrycznej. Zgłosiły się dwie formy: LS COMPLEX z Lublina – z kwotą ok. 220 tys. zł oraz Ryszard Kozak Usługi Transportowe i Roboty Ziemne z Jackowa – ok. 141 tys. zł i ta oferta została wybrana. Urząd Miasta szacował, że prace związane z przygotowaniem projektu i budową ścieżki pochłoną nieco mniej, bo 132 tys. zł brutto, ale planuje dołożyć brakującą sumę, o zgodę na stosowne przesunięcia w budżecie wystąpi do radnych na najbliższej sesji.

Na rozstrzygnięcia czeka także przetarg dotyczący budowy zadaszenia boiska piłkarskiego przy ul. Sportowej. Przypomnijmy, że na to zadanie miasto Świdnik otrzymało dofinansowanie (1 mln zł) z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a koszt inwestycji oszacowało na ok. 2,5 mln zł. Kwoty zaproponowane w przetargach okazały się jednak wyższe. Zgłosiło się dwóch oferentów: RSsport s. c. Marcin Rybicki i Łukasz Staszczak z Warszawy – ok. 3,3 mln zł i spółka Grimar z Katowic – ok. 3,34 mln zł.

Droższy od przewidywań okazał się również przetarg na budowę dwóch platform, które ułatwią osobom starszym, niepełnosprawnym czy mamom z dziećmi w wózkach pokonanie schodów w przejściu podziemnym przy ul. Targowej. Wykonawcy tych platform miasto szuka już od ubiegłego roku. Jak dotąd bezskutecznie. Ostatni przetarg ogłoszono w maju br. Wpłynęły dwie oferty: SIEM-BUD Biuro Usług Inżynieryjnych Krzysztof Siemionek z Wohynia zaproponowało kwotę 436 tys. zł; firma Liftprojekt Inżynieria Dźwigowa Paweł Rafalik z Ostrowi Mazowieckiej – 602 tys. zł. Miasto zamierzało przeznaczyć na ten cel 350 tys. zł.

Wiceburmistrz Marcin Dmowski nie wyklucza, że w obu przypadkach miasto dołoży brakujące kwoty i podpisze umowy z firmami, które zaproponowały niższe ceny.

– Analizujemy nasze możliwości i skłaniamy się właśnie ku takiemu rozwiązaniu – mówi wiceburmistrz Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here