Dom Dziecka obdarowany

Podopieczni Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie otrzymali nie lada prezent. Marielle Tourel, w mediach społecznościowych znana jako Rozwojowa Mama, zorganizowała zbiórkę dla dzieci w Domu Dziecka w Krasnymstawie. Udało jej się zaangażować pokaźną społeczność, która podarowała wiele cennych rzeczy, wśród których znalazły się m.in. ubrania, zabawki, książki i kosmetyki. Do akcji włączyły się z wielkim entuzjazmem liczne firmy i znane marki, które obdarowały dzieci prezentami.

Akcja okazała się wielkim sukcesem i przyniosła dzieciom wiele radości. Prezenty przyjechały dwoma samochodami dostawczymi, a Rozwojowa Mama pojawiła się wraz z mężem i swoją mamą dr Jolantą Tourel – prezes „Word Trade Center Warsaw”, w przedłużanej limuzynie Lincoln, która była wielką atrakcją dla dzieciaków. Udało zebrać się tak dużo podarków, że Rozwojowa Mama postanowiła włączyć do akcji także Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze w Krasnymstawie oraz w Tuligłowach.

Do akcji obdarowywania dzieci z wielkim entuzjazmem przyłączyło się wiele firm, wśród których znalazły się m.in.: Brykacze – zabawki, Douglas – kosmetyki, Estee Lauder – kosmetyki, Biotherm – kosmetyki, Mybaq – plecaki, Domowelaboratorium – szczoteczki do zębów, termometry i nebulizatory, Mamaplus – zabawki, Sklepmisiek – zabawki, CrispyNatural – zdrowe przekąski, Oxfordgeneration i Top2000 – zeszyty, Grand Moda Męska – garnitury i ubrania, Wydawnictwo AWM – książki, Mandel – torebki, Strokers – ubrania dla chłopaków, Cosatto – wózki, Skin Simply Nutrition – kosmetyki, Kiehls – kosmetyki, Delia – kosmetyki, Garnier – kosmetyki, Smashbox- kosmetyki, Cameleo – kosmetyki, Origins – kosmetyki, EOS – Kosmetyki, Stanley – ubrania dla chłopaków, www.druknij.to – spersonalizowane kolorowanki, artykuły papiernicze i plakaty.

Podziękowania darczyńcom za ten piękny gest składali poseł Teresa Hałas i starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk.

Starosta Leńczuk, przekazując kwiaty i pamiątkowe wydawnictwa, podkreślał, że w tak trudnych czasach, kiedy na co dzień często spotykamy się z brakiem wrażliwości na drugiego człowieka, takie gesty pomocy i bezinteresowności stanowią przykład godny do naśladowania. Zaś dzięki niezwykłej czułości, empatii i ofiarności ludzi o wielkich sercach, dzieci nie mające na co dzień zbyt wielu powodów do radości mogą uwierzyć w marzenia.

@Rozwojowa_mama to prywatnie Marielle Tourel, a zawodowo doświadczony doradca i strateg, obecnie zarządzający strategicznymi inicjatywami King Abdullah University of Science and Technology w Arabii Saudyjskiej. Wykształcenie zdobyła na uczelniach w Londynie: Imperial College London oraz London School of Economics and Political Science (LSE). Jest autorem publikacji wydanych przez ONZ, World Economic Forum oraz czasopisma naukowe.

Marielle stworzyła profil @Rozwojowa_mama na Instagramie, aby dzielić się poradami i zabawami opartymi o badania naukowe, aby wspierać rodziców oraz opiekunów w wychowaniu dzieci mądrych, dojrzałych emocjonalnie i szczęśliwych. Marielle dzieli się wiedzą opartą o najnowszą wiedzę badań naukowych oraz publikację największych instytucji badawczych poświęconych rozwojowi dzieci.

Od założenia jej profilu na instagramie we wrześniu 2020 jej popularność niesamowicie rośnie. Na ten moment ma ponad 40 000 obserwatorów, którzy doceniają jej merytoryczne przygotowanie oraz wesoły i autentyczny, niewyreżyserowany styl bycia.

Korzystając ze swojej popularności

@Rozwojowa_mama chciałaby przyczynić się także do pomocy potrzebującym dzieciom. Ostatnio nawiązała kontakt z Domem Dziecka w Krasnymstawie, do którego bardzo rzadko dochodzi jakakolwiek pomoc i postanowiła przy współpracy z wybranymi partnerami wspomóc tę placówkę.

Akcja nie byłaby możliwa bez zaangażowania Eweliny Sieniec, pracującej w Centrum Administracyjnym Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie oraz jednej z wychowanek, Klaudii, które skontaktowały się z Rozwojową Mamą i zainspirowały do przeprowadzenia akcji. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here