Doping dla siatkarzy

O pozyskaniu przez siatkarzy Avii nowego, strategicznego sponsora poinformowano w ubiegły poniedziałek, 1 kwietnia, na konferencji prasowej

Siatkarze MKS Avia Świdnik mają nowego, strategicznego sponsora. Wspierania finansowego klubu podjął się Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Na początek węglowa spółka wesprze sekcję kwotą 200 tys. zł. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2019/2020, w którym klub chciałby awansować na bezpośrednie zaplecze Plus Ligi, czyli siatkarskiej ekstraligi.


O podpisaniu umowy sponsorskiej władze klubu i Lubelskiego Węgla poinformowały w ubiegły poniedziałek na konferencji prasowej z udziałem burmistrza Świdnika, Waldemara Jaksona oraz wiceministra Inwestycji i Rozwoju, Artura Sobonia. Gwarantuje ona wsparcie siatkarzy Avii kwotą 200 tys. zł, co ma pomóc klubowi w trwającej właśnie walce o awans do I ligi, a później w realizacji aspiracji rywalizowania w siatkarskiej ekstraklasie.

– Ogromnie się cieszę, że tak zacny sponsor zwrócił uwagę na nasz klub – mówi burmistrz Świdnika, Waldemar Jakson. – Jestem przekonany, że zastrzyk finansowy, jaki otrzyma Avia, pomoże jej osiągać zamierzone cele.

A jest nim awans do I ligi siatkarskiej, a później na szczyt siatkarskich rozgrywek, czyli Plus Ligi, w której rywalizują takie zespoły, jak Skra Bełchatów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, czy Resovia Rzeszów.

– Inwestujemy w coś, w czym widzimy duży potencjał – zapewnia Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka. – Avia Świdnik jest klubem z dużymi zasługami dla Lubelszczyzny. Liczymy na to, że razem wprowadzimy siatkówkę w naszym województwie na wyższy poziom.

– Bardzo się cieszę, a mówię to w imieniu nie tylko władz klubu, ale także zawodników, trenerów i naszych kibiców, że tak poważny sponsor dołączył do nas na drodze ku pierwszej lidze. Jestem przekonany, że z takim wsparciem i z tak dobrym klimatem w Świdniku dla piłki siatkowej jesteśmy w stanie sięgać zamierzonych celów. Im szybciej, tym lepiej – mówi Radosław Szczerba, prezes MKS Avia.

Za sukces współpracy Avii z nowym sponsorem kciuki trzyma Artur Soboń, świdnicki poseł oraz wiceminister infrastruktury i rozwoju, który miał swój udział w nawiązaniu współpracy świdnickiego klubu z Bogdanką.

– Siatkówka zawsze była i jest częścią tego miasta. Współpraca tak dużej firmy, jak Lubelski Węgiel Bogdanka, zaczyna się na turnieju półfinałowym, w walce o awans do I ligi. Mam jednak nadzieję, że te cele będą jeszcze wyższe – mówi Artur Soboń. – Jestem pod wrażeniem aktywnego szukania sponsorów i zaangażowania władz miasta, które prowadziły rozmowy z zarządem kopalni i zawsze będę wspierał takie działania.

Pierwszy sprawdzian, czy pieniądze nowego sponsora zostały dobrze zainwestowane, miał miejsce w ubiegły weekend (5-7 kwietnia). Świdniccy siatkarze w swoim mieście rywalizowali w turnieju półfinałowym z ZAKSA Strzelce Opolskie, LUK Politechniką Lubelską i MKS Andrychów o awans do I ligi. Ostatnie, decydujące mecze zakończyły się jednak po zamknięciu tego wydania gazety. JN