Dostał kasę i… tyle go widziała

Miał być nowy, elegancki telefon, a skończyło się na stracie pieniędzy i wizycie w komendzie. Oszust dostał od 17-latki ponad 1200 zł i urwał się po nim ślad.

(4 października) Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 17-letnia mieszkanka Chełma, która padła ofiarą oszusta. Z relacji dziewczyny wynikało, że kilka dni wcześniej zainteresowała się ofertą sprzedaży telefonu komórkowego na portalu internetowym OLX. Wszystko było dobrze, do czasu finalizacji transakcji.
– Cały czas była w kontakcie ze sprzedającym. Gdy wpłaciła na jego konto pieniądze, kontakt ten się urwał, a zakupiony telefon nie dotarł do kupującej – relacjonuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na 1250 zł. Policjanci przyjęli zgłoszenie i badają sprawę. Przy okazji po raz kolejny apelują o ostrożność w stosunku do obcych podczas internetowych zakupów. – Gdy decydujemy się na zakupy za pośrednictwem internetu, upewnijmy się najpierw co do wiarygodności i rzetelności sprzedającego, zarówno w sklepach internetowych, jak też na portalach aukcyjnych. Przede wszystkim uważajmy na wszelkie super okazje, gdyż oferowany przedmiot może różnić się od przedstawionego na zdjęciu bądź też nie został nabyty przez sprzedającego w sposób legalny. Zachowajmy wszelką korespondencję ze sprzedającym zanim transakcja nie zostanie pozytywnie zakończona – przestrzega podkom. Czyż. (pc)