Dostałeś taką wiadomość? To złośliwy kod

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa ostrzegają przed masowo rozsyłanymi na skrzynki pocztowe wiadomościami od oszustów. Załącznik do e-maila to w rzeczywistości nie deklaracja podatkowa, a złośliwy kod.

Podszywają się pod różne instytucje i firmy, teraz pod Krajową Administrację Skarbową. Biuro prasowe KAS i Ministerstwo Finansów ostrzegają przed wiadomościami e-mail od oszustów. Choć w polu nadawcy widnieje „Krajowa Administracja Skarbowa”, wiadomości zostały przesłane z zagranicznych – najprawdopodobniej przejętych – kont pocztowych. Załącznik, który rzekomo jest deklaracją podatkową, to w rzeczywistości złośliwy kod. Takie e-maile trafiają zarówno na skrzynki pocztowe osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.
„Uprzejmie informujemy, że KAS w prowadzonych sprawach komunikuje się w sposób przewidziany przepisami Kodeksu Postępowania Administracyjnego, a faktury nie są przesyłane drogą elektroniczną. W przypadku innych wiadomości otrzymywanych w imieniu administracji publicznej należy zawsze sprawdzać nie tylko nazwę, ale i domenę nadawcy. W przypadku Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej jest to mf.gov.pl i mofnet.gov.pl” – podaje biuro prasowe, apelując o ostrożność. (opr. pc)