Dostawcze graty

Podczas akcji sprawdzone zostały aż 92 samochody, ujawniono ponad 70 wykroczeń i zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych

Ponad normę przeładowane, bez sprawnych hamulców, z wyciekami olejów i złym ogumieniem. Policjanci z „drogówki” i „krokodylki” łapali się za głowy podczas akcji kontroli „dostawczaków”.


W minioną środę, 15 lipca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie wraz z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu drogowego prowadzili kontrole pojazdów o dopuszczalnej masie do 3,5 tony. Podczas akcji sprawdzone zostały 92 samochody, ujawniono ponad 70 wykroczeń i zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych. „Rekord” pobiło niemal dwukrotnie przeładowane Iveco.

– Tego dnia funkcjonariusze w punkcie kontrolnym w Kalinówce sprawdzali, czy samochody dostawcze o dopuszczalnej masie do 3,5 tony nie przewożą zbyt ciężkich ładunków. Dodatkowo zwracali uwagę na stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców – mówi komisarz Kami Gołębiowski, oficer prasowy KMP Lublin. – Najwięcej usterek dotyczyło złego stanu ogumienia, wycieków z instalacji, czy też niesprawnego układu hamulcowego. Podczas ważenia pojazdów okazało się, że znaczna ich część jest przeładowana. Rekord zanotowano przy ważeniu Iveco, który ważył blisko 7 ton. LT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here