Doświadczenie wzięło górę

KŁOS GMINA CHEŁM – ŚWIDNICZANKA ŚWIDNIK MAŁY 0:1 (0:0)
0:1 – Żmuda (70).


KŁOS: Wojtiuk – Rutkowski (75 Leśniak), E. Poznański, Kowalski, Siatka, Flis, K. Rak (68 Krawiec), Kamola, Filipczuk (61 Jabłoński), Fornal, Wójcicki.

Przed tygodniem drużyna Kłosa dostała lekcję futbolu od faworyta rozgrywek, Tomasovii Tomaszów Lubelski. Podopieczni Roberta Tarnowskiego stracili aż osiem goli. – Rywal w tym dniu wyglądał znakomicie. Wszystko mu wychodziło, nie mieliśmy nic do powiedzenia – mówił po spotkaniu szkoleniowiec Kłosa.

Przed meczem z równie silną co Tomasovia Świdniczanką, trener Tarnowski dokonał kilku zmian w składzie. – Zagraliśmy naprawdę dobry mecz, choć wynik końcowy nie jest dla nas korzystny. W pierwszej połowie mieliśmy więcej okazji do zdobycia gola od przeciwnika. Piłka po strzale Pawła Wójcickiego z 20 m trafiła w poprzeczkę, potem Emil Poznański po rzucie rożnym oddał strzał na bramkę i gdyby nie trafił obrońcę w plecy, pewnie padłby gol. W 45 min. po stałym fragmencie gry strzeliliśmy bramkę, ale sędzia jej nie uznał dopatrując się spalonego – opowiada R. Tarnowski.

W drugiej połowie obraz gry niewiele uległ zmianie. Kłos stwarzał okazje do zdobycia gola, ale był nieskuteczny. Po raz drugi w tym spotkaniu Świdniczankę uratowała poprzeczka. Tym razem strzelał Paweł Fornal. Goście odpowiedzieli również groźną akcją, po której jeden z zawodników oddał strzał w poprzeczkę. – Graliśmy dobry mecz, ale w 70 min. jeden błąd sprawił, że nie mamy punktów – mówi R. Tarnowski. – Po stałym fragmencie gry Emil Poznański nie upilnował rutyniarza Przemysława Żmudy i ten strzelił gola, jak się później okazało, jedynego w tym meczu. Świdniczanka to bardzo doświadczony zespół, który może nie mieć zbyt wielu okazji, ale jeden błąd przeciwnika, czy stały fragment potrafi bezlitośnie wykorzystać. Wyłączyliśmy z gry Michała Zubera, dlatego też przeciwnik z przodu nie miał zbyt wielu argumentów. Po słabym meczu w Tomaszowie Lubelskim jestem zadowolony z przebiegu gry, do pełni szczęścia brakuje jedynie punktów – dodaje Robert Tarnowski.

W środę 12 bm. Kłos Gmina Chełm uda się na mecz do Różańca, gdzie zmierzy się z miejscowym Gromem. W niedzielę 16 bm. o 17.00 w Rożdżałowie natomiast zagra z Ładą Biłgoraj. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here