Dotacja-aktywizacja

Aktywizacja mieszkańców terenów wiejskich, promocja życia na wsi, konkursy, warsztaty, szkolenia – to tylko część z przedsięwzięć, które zrealizuje Starostwo Powiatowe w Świdniku, dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Powiat otrzymał na ten cel ponad 45 tys. zł.


W ubiegły wtorek (23 czerwca) w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyło się uroczyste wręczenie dotacji na realizację projektów zakładających szeroko pojętą aktywizację mieszkańców wsi. Symbolicznego wręczenia dofinansowania dokonali Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i Ewa Szałachwiej, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

W grupie kilkudziesięciu projektów, które otrzymały wsparcie finansowe znalazł się także ten przygotowany przez urzędników Starostwa Powiatowego w Świdniku. – Środki te nie tylko pomogą zaktywizować środowiska wiejskie – zaznacza Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – Część z nich przeznaczymy także na organizację dożynek powiatowych. Jeśli nie uda się ich zrobić w tym roku, przesuniemy fundusze na kolejny rok.

Na konto starostwa wpłynie ponad 45 tys. zł. Wkład własny wynosi natomiast nieco ponad 16 tys. zł. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here