Dotacja na drugą nitkę

To już oficjalnie potwierdzone. Chełmski samorząd dostał 537 tys. zł dotacji na remont blisko 1-kilometrowego odcinka ulicy Rejowieckiej. Jeszcze w tym roku na drugiej nitce zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa, na odcinku od ul. Przejazdowej do mostku na rzece Uherka.

 

Przed rokiem została wyremontowana północna część ul. Rejowieckiej, na odcinku od ul. Judyma niemal do ronda ZWiN. Drogowcy zerwali asfalt, wymienili krawężniki i położyli nową nawierzchnię. Całość kosztowała około miliona złotych. 440 tys. zł miasto dostało z ministerstwa infrastruktury i rozwoju. Resztę dołożyło z budżetu.
W tym roku władze miasta znów złożyły wniosek do ministra o dotację na remont drugiej nitki Rejowieckiej, od ul. Przejazdowej do mostu na rzece Uherka. W ubiegłym tygodniu przyszła oficjalna odpowiedź. Samorząd otrzyma dofinansowanie w wysokości 537 tys. zł. W ramach pozyskanych pieniędzy miasto wyremontuje blisko kilometrowy, zniszczony przez ciężkie samochody, odcinek. W budżecie Chełma na br. urzędnicy zaplanowali podobną kwotę. Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty za pierwszym razem, prace remontowe odbędą się w okresie wakacyjnym.
– Nie pierwszy raz pozyskujemy pieniądze z rezerwy ministra infrastruktury – mówi prezydent Agata Fisz. – Dzięki resortowym funduszom w mieście udało się zmodernizować kilka kilometrów dróg, przebudować wiele chodników, a przed kilkoma laty naprawić wiadukt.
Niezależnie od tej inwestycji władze miasta czekają na ocenę formalną wniosku złożonego na przebudowę całej krajowej „dwunastki” przebiegającej przez Chełm. Opiewający na 200 mln zł projekt jest jedyną nadzieją na modernizację blisko 8-kilometrowego odcinka, od Kumowej Doliny do skrętu w kierunku Srebrzyszcza. (ptr)