Dożynki gminne w Gorzkowie

W tym roku dożynki w gminie Gorzków rozpoczęto mszą w kościele p.w. Św. Stanisława. Do świątyni przyniesiono wieńce z pięciu sołectw: Bobrowe – Olesin, Borów, Chorupnik, Piaski Szlacheckie i Wielobycz.


Po mszy dziękczynnej za plony, której przewodził ks. proboszcz parafii Orchowiec Adam Sobieszek, wójt Marek Kasprzak przekazał księżom chleb i owoce, symbolizujące dary ziemi. Po liturgii wszyscy przeszli na plac przy Centrum Społeczno – Kulturalnym w Gorzkowie, gdzie odbyła się „Biesiada na ludową nutę.”

– W tym roku nasza impreza odbyła się w zmienionej formule ze względu na pandemię. Nie zrobiliśmy tradycyjnych dożynek, chcieliśmy jednak uszanować rolniczy trud, dlatego poświęciliśmy uwite przez poszczególne wioski wieńce i wspólnie pomodliliśmy się w intencji rolników – mówi Monika Błędkowska z gminy Gorzków. Imprezę otworzył Żeński Zespół Wokalny działający przy CSK. Później miały miejsce wystąpienia okolicznościowe.

Głos zabrali m.in. poseł Krzysztof Grabczuk, senator Józef Zając i członek zarządu powiatu Jan Mróz. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Na scenie pojawili się: Piotr Jaworski, Cezary Bojankowski, Dziecięcy Zespół Wokalny z CSK, Zespół Śpiewaczy Siedliszczanki z Fajsławic, Zespół Arabeska z Mircza i Kapela spod Lublina.

Wieczorną potańcówkę poprowadził zespół Trio – Top. Wśród dodatkowych atrakcji nie zabrakło wystawców: rękodzieła Iwony Franc, kompozycji kwiatowych i rzeźbionych świec Joanny Mojko, rękodzieła artystycznego Elżbiety Dudek, Teresy Nowak i Teresy Bożko, a także Zespołu Szkół z Żółkiewki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here