Dożynki gminne w Łopienniku Górnym

Tegoroczne dożynki w gminie Łopiennik Górny zorganizowano w amfiteatrze przy SP w Łopienniku Nadrzecznym.


Na uroczystość przybyli m.in.: Ewa Szałachwiej – dyrektor Departamentu Rolnictwa i Obszarów Wiejskich UM w Lublinie, Witold Boruczenko – przewodniczący rady powiatu, Bogusław Domański – radny powiatowy i prezes przedsiębiorstwa Krautex, Urszula Wojewoda – kierownik Doradztwa Rolniczego w Krasnymstawie, Mieczysław Kowalik – kierownik ARiMR w Krasnymstawie, Wojciech Kister – przewodniczący rady gminy Łopiennik Górny, dyrektorzy lokalnych szkół oraz samorządowcy na czele z gospodarzem, wójtem Arturem Sawą.

Impreza rozpoczęła się mszą świętą w intencji rolników, którą celebrował proboszcz parafii w Borowicy ks. Grzegorz Kolasa. Podczas liturgii został poświęcony chleb i wieńce dożynkowe. Po mszy został wprowadzony korowód dożynkowy przy akompaniamencie Kapeli Łopieńczacy połączoną z Kapelą Wujka Romana, w którym znaleźli się starostowie dożynek, władze i delegacje z wieńcami.

Kolejnym punktem programu było przekazanie chleba dożynkowego wykonanego z tegorocznych zbiorów, przez starostów Iwonę Żołyniak i Rafała Dziwisza na ręce wójta Sawy.

Kolejnym punktem programu była część artystyczna, w której zaprezentowały się zespoły: Juno, Udryczanki ze Starego Zamościa, Łopieńczacy wspólnie z Kapelą Wujka Romana oraz zespół Z Woli Babki.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyło KGW Dobryniów, a drugie miejsce przyznano KGW z Łopiennika Górnego, Łopiennika Dolnego, Woli Żulińskiej, Olszanki i Towarzystwu Przyjaciół Borowicy. W konkursie na najpiękniejszy ogród tradycyjny zwyciężyli Agnieszka i Tomasz Śliwińscy z Borowicy, a drugie miejsce zajęli Monika Sokoluk-Dobrzyńska z Łopiennika Podleśnego oraz Danuta i Janusz Warchoł z Borowicy. W konkursie na najładniejszy ogród nowoczesny triumfowali z kolei Ewelina i Natalia Michalczuk z Dobryniów Kolonia, a drugie miejsce zajęli: Sylwia Szewczyk z Nowin i Irena Margola z Woli Żulińskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here