Dożynki z gwiazdami

Już na najbliższy weekend zostały zaplanowane powiatowe dożynki. Święto rolników zostało w tym roku połączone z Dniami Piask. Organizatorzy zapraszają wszystkich na uroczystości i zapewniają, że każdy znajdzie podczas święta coś dla siebie.

Tegoroczne dożynki powiatowe zostały zaplanowane w Piaskach. Odbędą się już w najbliższy weekend.
– Zapraszam wszystkich rolników, osoby związane z tą branżą, mieszkańców i gości – mówi Dariusz Kołodziejczyk, starosta świdnicki. – Chcemy wspólnie świętować, choć zdajemy sobie sprawę, że ten rok dla naszych rolników był bardzo trudny, przede wszystkim ze względu na wyjątkowo niskie ceny skupu zarówno zbóż, jak i owoców.
Święto plonów będzie połączone z „Dniami Piask”. Z tego powodu wydarzenie zostało zaplanowane na dwa dni.
– Myślę, że program uroczystości jest na tyle atrakcyjny, że zachęci jak najwięcej osób z całego powiatu i nie tylko do odwiedzenia Piask – mówi Dariusz Kołodziejczyk.
Jakie atrakcje czekają gości wydarzenia? W sobotę organizatorzy zapraszają na turnieje sportowe o Puchar Burmistrza Piask. Mecze piłkarskie i trójek siatkarskich mężczyzn i kobiet rozpoczną się o 14. Miejscem rywalizacji będzie boisko Szkoły Podstawowej w Piaskach.
Niedzielne wydarzenia rozpoczną się w południe mszą świętą w piaseckim kościele parafialnym. Tuż po niej korowód dożynkowy ruszy w kierunku boiska SP w Piaskach. Na 13.30 zostało zaplanowane oficjalne otwarcie uroczystości połączone z obrzędami dożynkowymi i występem zespołu śpiewaczego „Podzamcze” z Mełgwi. W tej części wydarzenia nagrody odbiorą również najlepsi rolnicy i zwycięzcy sobotnich turniejów sportowych. Tradycyjnie zostanie wybrany również najładniejszy wieniec dożynkowy.
Organizatorzy zadbali również o część artystyczną uroczystości. – Myślę, że każdy znajdzie cos dla siebie – mówi Dariusz Kołodziejczyk.
– W programie są występy ludowe, kabarety, muzyka taneczna, ale również koncerty rockowe.
Pierwsze gwiazdy wejdą na scenę już o 15.00. Na tę godzinę został zaplanowany koncert zespołu De Mono. Tuż po nim zaprezentują się poszczególne gminy, a chwilę później wystąpi „Rokiczanka”. W programie jest również sporo śmiechu z Kabaretem Młodych Panów i koncert zespołu Extra Mocni. Gwiazdą wieczoru będzie Anna Wyszkoni z zespołem. Na koniec organizatorzy zaproszą na występ grupy MeGustar i zabawę taneczną z zespołem Blue Angels. (kal)