Dożynkowe podsumowania

Choć pogoda nie dopisała, Dożynki Powiatu Świdnickiego można zaliczyć do udanych. W tym roku ich gospodarzem, oprócz Starostwa Powiatowego, była gmina Rybczewice.


Moc atrakcji czekała na tych, którzy w niedzielę 20 sierpnia wzięli udział w Dożynkach Powiatu Świdnickiego. Były występy lokalnych artystów, atrakcje dla dzieci, degustacja lokalnych potraw. Mimo deszczu, koncert zespołu Heidefeld oraz gwiazda wieczoru – Doda z zespołem Virgin – przyciągnął tłumy przed scenę. W programie nie zabrakło też konkursów. W tradycyjnym na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wyróżnienie otrzymali: Koło Gospodyń Wiejskich z Pilaszkowic Drugich, mieszkańcy Biskupic, mieszkańcy Struży Kolonii, Koło Gospodyń Wiejskich w Gardzienicach, Koło Gospodyń Wiejskich w Siedliszczkach i Koło Gospodyń Wiejskich z Piask. Dodatkowo europoseł Krzysztof Hetman powołał komisje konkursową i ufundował nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł, dla najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nagroda ta trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich „Marysieńki” w Pilaszkowicach.
Jak co roku starosta świdnicki wyróżnił najlepszych rolników z terenu powiatu. Wyróżnienia otrzymali: z gminy Mełgiew – Łukasz Zieliński (Trzeszkowice) i Konrad Kubić (Trzeciaków); z gminy Trawniki – Piotr Cyrankowski (Trawniki) i Piotr Chyliński (Biskupice); z gminy Piaski – Marian Adamiak (Piaski) i Wojciech Kasiczak (Żegotów); z gminy Rybczewice – Artur Skorek (Stryjno Drugie) i Piotr Gutowski (Częstoborowice). (w)