Dragon z dwoma medalami

W ubiegłym tygodniu zawodnicy chełmskiego Dragona walczyli na międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików w strzelectwie sportowym, które odbyły się w Białymstoku. Kuba Mojski zdobył tam dwa medale.

Pierwszy brąz Kuba Mojski zdobył w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów młodzików. Medal wywalczył mobilizując się w ostatniej serii, dzięki czemu pokonał kolegę zajmującego czwarte miejsce o 0,1 punkta. Drugi brązowy medal Kuba wywalczył w karabinie sportowym trzy postawy 3×20 strzałów, gdzie – trzeba to przyznać – miał ciut mniej szczęścia. Jego przeciwnik ze Społem Łodź zdobył srebro z identycznym wynikiem punktowym, ale miał wyższą sumę tzw. dziesiątek wewnętrznych.

W karabinie pneumatycznym młodziczek udanie debiutowała Ewelina Dzwonkowska. Bez stresu podeszła do swojej konkurencji i zajęła ósme miejsce.

Zuzanna Czerwińska startowała w tych zawodach poza konkursem z racji wieku. Gdyby jednak mogła to zdobyłaby w trzech postawach srebrny medal.

Kilka dni wcześniej z rozgrywanych w Bydgoszczy mistrzostw Polski juniorów w strzelectwie sportowym wrócili Miłosz Drozda i Damian Siedlecki. W karabinie pneumatycznym 60 strzałów: Damian Siedlecki nył 14, Miłosz Drozda – 19. Karabin dowolny trzy postawy 3×40 strzałów: Damian – 14, Miłosz – 17, karabin dowolny 60 strzałów leżąc:

Miłosz – 18, Damian – 19.

Obecnie zawodnicy Dragona – drużyna dziewcząt i chłopców uczęszczających do II LO w Chełmie, przygotowują się do finału 60. ogólnopolskich zawodów strzeleckich „O Srebrne Muszkiety”, który rozegrany zostanie na początku października w Bydgoszczy. (k)