Dramat na bagnach

Znajomi, policjanci i strażacy ratowali w sobotę mężczyznę, który utknął na bagnach. Do zdarzenia doszło w okolicy Żłobka w gminie Włodawa.

(21 kwietnia) Około godz. 6 policjanci z Włodawy dostali zgłoszenie z prośbą o pomoc mężczyźnie, który utknął na bagnach w okolicach miejscowości Żłobek. – Jak się okazało, grupa studentów, młodych ornitologów, prowadziła w tym rejonie badania polegające na ustaleniu liczby zagrożonych ptaków. Wszyscy znali teren, ponieważ takie badania prowadzane są w tym obszarze od wielu lat – opowiada Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Lublinie. Gdy patrol dojechał na miejsce, przy drodze głównej czekała na policjantów młoda kobieta. Z jej relacji wynikało, że jej kolega najprawdopodobniej zasłabł.

– Młody mężczyzna wpadł cały do bagna, z którego nie mógł się wydostać. Wołał o pomoc, nie był w stanie sobie sam poradzić – dodaje rzecznik. Chwilę później na miejscu pojawili się też strażacy. Kobieta doprowadziła funkcjonariuszy do miejsca, w którym znajdował się 23-latek. Na szczęście znajomym udał się go podnieść. Mężczyzna był przytomny, miał trudności z wypowiadaniem się, był przemoczony i wyziębiony. Policjanci razem ze strażakami przez około 100 metrów transportowali go po mokradłach. – Za linią bagien czekała już załoga pogotowia, której przekazano młodego ornitologa. Pozostałe osoby nie potrzebowały żadnej pomocy. Na szczęście dzięki zaangażowaniu znajomych, policjantów i strażaków pomoc przyszła na czas – podsumowuje Laszczka-Rusek. (kg)