Dramatyczna czołówka. Cztery osoby w szpitalu

Kierujący skodą mieszkaniec gminy Izbica, podczas omijania stojącego na jezdni audi, stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z dostawczym Iveco, którym z kolei jechał mieszkaniec Krasnegostawu. Cztery osoby trafiły do szpitala. Na miejscu interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do strasznie wyglądającego wypadku doszło we wtorek, 2 marca, tuż przed godziną 14, w miejscowości Podkrasne na drodze krajowej numer 17. – Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wypadku, wynika, że w stronę Zamościa jechał kierujący skodą. Zamierzał ominąć stojące na jezdni audi, którego kierowca zatrzymał się, aby skręcić w lewo. Podczas tego manewru kierujący skodą zjechał na prawe pobocze, wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem.

Następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Lublina dostawczym samochodem marki Iveco – relacjonuje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik zamojskiej policji. Po zderzeniu, kierujący skodą, 39-latek z gminy Izbica, oraz trzej pasażerowie osobówki w wieku 30, 35 i 46 lat zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich, 30-latek, helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Lublinie.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący skodą oraz kierowca iveco, 40-latek z Krasnegostawu, byli trzeźwi. – Gdy na miejscu wypadku lądował helikopter, droga była zablokowana.

Później, gdy przez kilka godzin pracowały tam służby ratunkowe, ruch był utrudniony i odbywał się wahadłowo – informuje Krukowska-Bubiło. Na miejscu wypadku pracowali policjanci z dochodzeniówki wraz z technikiem kryminalistyki. Wykonali oględziny, zabezpieczali ślady, przesłuchali świadków. Wszystko po to, by ustalić szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia. (kg, fot OSP KSRG Izbica, KMP Zamość)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here