Drewniana będzie asfaltowa

Na ulicy Drewnianej jeszcze w tym roku będzie asfalt, chodnik i kanalizacja

Pięć firm chce wybudować ulicę Drewnianą w Świdniku. Najtańsza oferta opiewa na ok. 7,3 mln zł, najdroższa na ponad 10 mln. Trwają również poszukiwania wykonawcy przebudowy sportowego segmentu Szkoły Podstawowej nr 5.


Budowa ulicy Drewnianej to jedna z kosztowniejszych inwestycji ujętych w tegorocznym budżecie miasta Świdnik. Dzięki budowie nowej nawierzchni i całej infrastruktury towarzyszącej poprawi się komfort mieszkających tu świdniczan, ale – co podkreślają władze miasta – otworzą się też spore tereny inwestycyjne, także pod budownictwo wielorodzinne.

Na oferty od firm zainteresowanych budową Drewnianej magistrat czekał do końca stycznia. – W wyznaczanym terminie wpłynęło pięć ofert. Jest z czego wybierać. Trwa analiza dokumentów. Liczymy, że wkrótce wybierzemy wykonawcę i podpiszemy umowę – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Najtańszą cenę – 7,33 mln zł zaproponowała firma LS COMPLEX z Lublina (pozostałe oferty: PRD z Lubartowa – 8,18 mln zł, konsorcjum firm PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WBM z Sandomierza – 8,39 mln zł, WOD-BUD z Kraśnika – 9 mln zł i STRABAG – 10,5 mln zł).

Według projektu, na całej długości ulicy Drewnianej, od ul. Piaseckiej do ul. Rejkowizna położona zostanie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego; będą też zjazdy na posesje, kanalizacja deszczowa oraz latarnie. Przewidziana jest także budowa chodnika po jednej stronie ulicy, z wyjątkiem odcinka od ul. Rejkowizny do granicy lasu, gdzie będzie dwustronny. Na wykonanie prac drogowcy będą mieć siedem miesięcy od podpisania umowy. Inwestycja przewiduje również budowę kanalizacji sanitarnej, na czym zależało mieszkańcom.

Sportowe zaplecze do odnowy

Urząd Miasta Świdnik szuka także firmy, która zmodernizuje i powiększy zaplecze sportowe Szkoły Podstawowej nr 5. Prace zakładają przebudowę budynku i rozbudowę segmentu „E” i zostaną sfinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. – Czekamy na oferty. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku ul. Drewnianej, dopiszą i uda się bez problemu wybrać wykonawcę – dodaje wiceburmistrz.

W dalszej kolejności planowana jest także modernizacja basenu. Wg wstępnych założeń Ratusza prace związane z modernizacją sportowej bazy „Piątki” mogą kosztować ok. 5-6 mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here