Drewniana będzie brukowana

W najbliższych dniach Urząd Miasta Świdnik rozpocznie poszukiwania wykonawcy ulicy Drewnianej. Na całej jej długości, od ul. Piaseckiej do Rejkowizny, pojawi się nowa równa nawierzchnia z kostki.


Drewniana, to gruntowa ulica przebiegająca przez osiedle domów jednorodzinnych położne na zachodnich peryferiach Świdnika. Wielu świdniczan korzysta z niej, by ominąć korki tworzące się w godzinach szczytu na al. Jana Pawła II, głównej drodze wjazdowej do miasta od strony Lublina. Kierowcy nie raz skarżyli się, że nawierzchnia tej ważnej z komunikacyjnego punktu widzenia drogi pozostawia wiele do życzenia. Niebawem ma się to zmienić. Pozwolenie na budowę ulicy jest już gotowe, a wkrótce świdnicki Ratusz ogłosi przetarg na to zadanie.

– Przygotowujemy w tej chwili materiały do przetargu i na początku kwietnia zechcemy go ogłosić. Liczymy, że znajdą się chętni oferenci i na to, że niebawem rozpoczniemy budowę tej długo oczekiwanej i potrzebnej ulicy – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

W planach jest budowa całej ulicy, rozpoczynając od Rejkowizny, aż do drogi serwisowej. Ulica zostanie wykonana z kostki brukowej; chodnik, który będzie znajdował się po jednej stronie drogi również. Powstanie też oświetlenie i kanalizacja burzowa. Budowa ulicy Drewnianej to jedno z najbardziej kosztownych przedsięwzięć Ratusza w tym roku.

W budżecie zapisano na nią 6 mln złotych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here