Drewniana będzie skanalizowana i wyasfaltowana

Tak dzisiaj wygląda ulica Drewniana

Urząd Miasta Świdnik przygotowuje się do kolejnej ważnej inwestycji drogowej. Tym razem chodzi o ulicę Drewnianą. W ciągu roku zmieni się ona nie do poznania. Gruntową nawierzchnię zastąpi asfalt. Będzie też chodnik, oświetlenie i nie mniej oczekiwana przez mieszkańców kanalizacja.

Zaledwie przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o mieszkańcach ulicy Drewnianej, którzy poskarżyli się nam na stan swojej ulicy. – Doły są takie, że nie można przejechać. Dzwonimy do urzędu i prosimy o pomoc, ale jak widać bezskutecznie, bo nic nie działają – żalił się jeden z Czytelników.

W odpowiedzi na te skargi Urząd Miasta zapewniał, że sprawa zostanie zgłoszona drogowcom, ale zaznaczył, że w grę wchodzą jedynie mało kosztowne rozwiązania, bo w tym roku ulica zostanie wybudowana z pełną infrastrukturą, a przetarg na to zadanie ma zostać ogłoszony lada dzień.

I tak też się stało. Do 31 stycznia Urząd Miasta Świdnik czeka na oferty od firm, które zechcą podjąć się tego zadania. Według planów na całej długości ulicy Drewnianej, od ul. Piaseckiej do ul. Rejkowizna, pojawi się nawierzchnia z betonu asfaltowego; będą też zjazdy na posesje, kanalizacja deszczowa ze studniami chłonnymi, kanał technologiczny oraz oświetlenie. Projekt zakłada również budowę chodnika (o szerokości 2 m). Będzie się on znajdował po jednej stronie ulicy, z wyjątkiem odcinka od ul. Rejkowizna do granicy lasu, gdzie będzie dwustronny. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 12 miesięcy.

Według wstępnych wyliczeń Urzędu Miasta budowa może kosztować ok. 8 mln zł – będzie finansowana w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

– To duża inwestycja. Obejmuje ona również budowę kanalizacji sanitarnej, na czym bardzo zależało mieszkańcom. Stąd też pewne opóźnienie, bo chcieliśmy ten projekt uzupełnić właśnie o tę kanalizację. Liczymy, że przetarg uda się rozstrzygnąć w pierwszym terminie, 31 stycznia i będziemy mogli bez przeszkód rozpocząć budowę tej ważnej ulicy, która otwiera spore tereny inwestycyjne, także pod budownictwo wielomieszkaniowe – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here