Drewnianą czeka metamorfoza

Wyrównanie kruszywem to dopiero początek inwestycji na ulicy Drewnianej

W tym roku projekt, w przyszłym inwestycja. Ratusz prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu wybierze wykonawcę dokumentacji budowy infrastruktury na ulicy Drewnianej.
Wiosną tego roku Przedsiębiorstwo Komunalne „Pegimek” w ramach poziomowych remontów dróg zniszczoną, gruntowną nawierzchnię ulicy Drewnianej wyrównał solidną warstwą kruszywa.


– Mieszkańcy z tej naprawy byli bardzo zadowoleni. Nawet dostaliśmy od nich pisemne podziękowania – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju. – Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla mieszkańców tej ulicy, na której szykujemy bardzo poważną inwestycję.

Dotyczy ona budowy odcinka ul. Drewnianej od ul. Rejkowizna do Al. Jana Pawła II oraz od al. Jana Pawła II do drogi ekspresowej S12 łącznie z budową kanalizacji, oświetlenia, ułożeniem chodnika i zagospodarowaniem zieleni. Magistrat w budżecie, który ma być gotowy najpóźniej w grudniu tego roku, na sam projekt zabezpieczył 300 tys. zł. – Rozpoczęcie budowy planujemy w przyszłym roku – dodaje M. Dmowski, dodając, że koszty samej budowy wyniosą do 4 mln zł.

Do ogłoszonego jeszcze w maju przetargu na wykonanie dokumentacji zgłosiły się dwie firmy – obie z Lublina. Jedna wyceniła swoje usługi na ok. 192 tys. zł, a druga na ponad 358 tys. zł. Urzędnicy właśnie sprawdzają, czy tańsza z ofert spełnia wszystkie kryteria przetargowe. Jeśli tak to już w najbliższych dniach Ratusz rozstrzygnie przetarg i podpisze umowę z wykonawcą. JN