Drgnęło przy Stokrotce

Przy byłym pogotowiu opiekuńczym przy ul. Lwowskiej wkrótce może pojawić się nowy pawilon handlowy. Po latach drgnęły kolejne plany inwestycyjne „Stokrotki”.
Ponad 80-arową działkę przy ul. Lwowskiej 21, zabudowaną historycznymi budynkami, w których do 2006 roku mieściło się m.in. pogotowie opiekuńcze, miasto sprzedało w 2008 roku. Przeznaczoną pod działalność handlowo-usługową parcelę za nieco ponad 4 mln zł kupiła spółka Elpro Ekon z Lublina, zajmująca się budowaniem i zarządzaniem nieruchomościami dla holdingu Emperia, krajowego potentata handlowego i właściciela m.in. sieci marketów „Stokrotka”. Położona w centrum miasta działka jest atrakcyjna, ale stojące na niej ponad stuletnie budynki objęte są nadzorem konserwatora zabytków i wszelkie plany inwestycyjne należy z nim uzgadniać. Konserwator zgodził się na przebudowę murowanego, najmłodszego z budynków. Zaadaptowano go na „Stokrotkę”. Zagospodarowano też otoczenie. Zmiany, jakie zaszły na działce, są na plus, ale właściciele parceli dawno temu zapowiadali kolejne inwestycje, które dotąd nie doszły jednak do skutku. W chełmskim ratuszu nie wiedzą nic na ten temat.
– Nie wiemy nic na temat planów inwestorskich, wygląda na to, że stanęły w miejscu – mówi Jerzy Dobrowolski, p.o. dyrektora Wydziału Gospodarki Przestrzennej, Architektury i Budownictwa UM Chełm.

O sprawę zapytaliśmy w biurze zarządu spółki „Stokrotka”.
– Spółka Elpro Ekon kupiła nieruchomość przy ul. Lwowskiej z zamiarem zagospodarowania wszystkich budynków, jednak po konsultacji z konserwatorem zabytków udało nam się uzyskać pozytywne uzgodnienia co do jednego z nich -informuje Urszula Skałecka, kierownik Biura Zarządu spółki „Stokrotka”. – Mamy plany realizacji w nim obiektu handlowo-usługowego. Prowadzimy obecnie rozmowy z potencjalnymi najemcami zainteresowanymi otworzeniem swoich punktów w przedmiotowej lokalizacji. Co do drugiego budynku spółka analizuje dalsze możliwości jego wykorzystania i w tym zakresie planujemy spotkanie z panią konserwator zabytków w trzeciej dekadzie obecnego miesiąca.
Do sprawy wrócimy. (mo)