Droga do sukcesu

Do 15 marca można jeszcze składać wnioski o dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej. To okazja dla bezrobotnych z pomysłem na biznes.

Projekt nosi nazwę „Droga do sukcesu” i realizowany jest przez Fundację Rozwoju Lubelszczyzny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Warunki, które trzeba spełniać, aby skorzystać ze wsparcia, wyśrubowane nie są. Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych w wieku 30 lat i więcej z Chełma, Zamościa, a także z powiatów: chełmskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego. Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej to 23 000 zł. Największy atut jest taki, że dotacja jest bezzwrotna. Uczestnicy projektu mogą też liczyć na 700 zł dodatkowego wsparcia przez 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności. Do tego zapewniono bezpłatne doradztwo i szkolenia. Formularze zgłoszeniowe do projektu przyjmowane są w Filii Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny w Chełmie, pl. Niepodległości 1, pok. 46. Informacje: tel. nr 82 563 24 29, e-mail: chelm@fundacja.lublin.pl. Szczegółowe kryteria oraz dokumenty do pobrania na stronie internetowej:
www.fundacja.lublin.pl/projekty/projekty-realizowane/informacja-o-rozpoczeciu-realizacji-projektu-droga-do-sukcesu/ (red)