Droga na raty

Kierowcy zastanawiają się, kiedy powiat krasnostawski dokończy przebudowę drogi Łopiennik – Żulin – Rejowiec. – Położyli nowy asfalt w Żulinie i zostawili dziury na długości ok. 300 m do granicy z powiatem chełmskim. To jakiś absurd – dziwi się nasz Czytelnik.

Nasz rozmówca jechał ostatnio z Łopiennika Górnego do Chełma przez Rejowiec. – Dawno nie jechałem tą trasą i zaskoczył mnie nowy dywanik w miejscowości Żulin. Tam droga rzeczywiście wyglądała tragicznie – opowiada mężczyzna. Kierowca myślał, że już do samego Rejowca będzie mógł prowadzić auto bez obawy o jego uszkodzenie. Szybko okazało się, że się mylił.

– Między Żuliniem a Zagrodami skończył się piękny i równy asfalt. Do granicy z powiatem chełmskim jest ok. 300 metrów drogi pełnej dziur i nierówności. Nie rozumiem tego. Nie można było zalać asfaltem całej tej drogi? Po co było zostawiać te dziury? – dziwi się.

Marek Klus, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krasnymstawie, zapewnił nas, że opisany fragment drogi zostanie zmodernizowany jeszcze w tym roku: – Informuję, że trwają prace projektowe dla zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej Łopiennik – Żulin – Rejowiec od km 12+150 do km 12+435 o długości 0,285 km”. Planowany termin zakończenia prac projektowych to koniec czerwca 2021 r. ZDP informuje jednocześnie, że w budżecie na rok 2021 przedmiotowe zadanie zostało uwzględnione do realizacji robót budowlanych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here