Droga przejażdżka

Świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 19-letniego rowerzystę. Przy badaniu alkomatem okazało się, że kierowca nie był zupełnie trzeźwy – wydmuchał 0,5 promila. Cyklista został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych. Taką samą karę zapłaci 23-latek, który na pasach potrącił pieszego.


Od 1 stycznia 2022 roku znacząco wzrosła wysokość mandatów za część wykroczeń w ruchu drogowym. O dotkliwej wysokości nowych stawek przekonali się już kierowcy ze Świdnika i okolic. W miniony wtorek (11 stycznia), w Dorohuczy świdniccy policjanci zatrzymali do kontroli 19-letniego rowerzystę, mieszkańca gminy Trawniki. Przy badaniu alkomatem okazało się, że kierowca nie był zupełnie trzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mundurowi nałożyli na 19-latka mandat karny w kwocie 2500 złotych.

– Obecnie za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 2500 złotych. Dotychczas mandat ten wynosił 500 złotych. Natomiast za kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) aktualnie grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Wcześniej wynosił od 300 do 500 złotych – mówi st. asp. Elwira Domaradzka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mandatem w wysokości 2500 zł ukarany został także 23-letni kierowca toyoty, który kilka dni wcześniej, na przejściu dla pieszych w Świdniku potrącił mężczyznę. Na szczęście pieszy nie doznał obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową, która zakończyła się w postępowaniu mandatowym. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here