Droga w Krupem jak nowa

Przebudowa drogi w miejscowości Krupe w gminie Krasnystaw oficjalnie zakończona. Prace kosztowały prawie 1,5 mln zł, z czego większość samorząd pozyskał z budżetu państwa.

Pieniądze te zostały wykorzystane na przebudowę odcinka o długości prawie 900 m, łączącego drogę wojewódzką nr 812 Krasnystaw – Chełm z trasą gminną. Drogowcy częściowo poszerzyli jezdnię do 5 metrów, wykonali odwodnienie i zjazdy, utwardzili pobocza i położyli nową, asfaltową nawierzchnię. Ponadto na wysokości miejscowej szkoły został wybudowany chodnik o szerokości 2 m – informuje Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Pieniądze na pokrycie 60 procent kosztów gmina Krasnystaw otrzymała z Funduszu Dróg Samorządowych. Z tego samego źródła miejscowy samorząd chce pozyskać pieniądze na kolejne inwestycje. W naborze uzupełniającym jeszcze na 2020 r. gmina Krasnystaw złożyła wniosek o dofinansowanie remontu drogi w Siennicy Nadolnej o wartości kosztorysowej przekraczającej 200 tys. zł.

– Jeśli otrzymamy dotację, prace będą wykonane do końca lipca przyszłego roku – zapowiada wójt. Z kolei w naborze FDS na 2021 r. gmina stara się o środki na przebudowę i rozbudowę dwóch dróg w Osiedlu Cukrowni. Wartość tych robót szacuje się na ponad 1,9 mln zł. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here