Drogie roboty

Budynek byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych ma być nową siedzibą chełmskiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Przeprowadzka urzędników z gmachu przyciągnie się w czasie, bo remont byłego kolegium okazał się zbyt kosztowny.

Urząd Marszałkowski w Lublinie kilka razy wystawiał na sprzedaż budynek przy ul. Mickiewicza 37, w którym funkcjonowało Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. To pięciokondygnacyjna nieruchomość z podpiwniczeniem, salami wykładowymi, kuchnią, stołówką i sanitariatami. Cena wywoławcza wynosiła najpierw 3,1 mln zł, potem obniżono ją do 2 mln zł. Kolejne przetargi unieważniano, bo chętnych na zakup nie było. W końcu urzędnicy uznali, że przydadzą im się dodatkowe pomieszczenia na potrzeby swojej chełmskiej jednostki, która obecnie mieści się w wynajmowanych pokojach w gmachu. W byłym Kolegium zaplanowano remont. Ale okazał się zbyt kosztowny i nawet się nie rozpoczął.
– W zamówieniu ogłoszonym przez Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich w Lublinie na realizację zadania pod nazwą „Projekt wykonawczy prac inwestycyjnych obejmujące modernizację budynku przy ul. Mickiewicza 37 w Chełmie wraz z przystosowaniem obiektu do użytkowania przez jednostki organizacyjne Województwa Lubelskiego oraz budowę drogi dojazdowej do parkingu wewnętrznego na nieruchomości przy. ul. Mickiewicza 37 w Chełmie” nie został wyłoniony wykonawca projektu – mówi Beata Górka, rzecznik prasowy marszałka województwa lubelskiego. – Oferta, jaka wpłynęła na wykonanie przedmiotowego zadania przekraczała wartość zamówienia określoną przez zarządcę przedmiotowego obiektu. (mo)