Drogowa ofensywa trwa

Dzięki zwiększeniu środków w budżecie jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ul. Pionierska

– Do wiosny przyszłego roku problem gruntówek w naszym mieście zostanie całkowicie rozwiązany – zapowiadają władze Świdnika. Wkrótce ogłoszony ma zostać przetarg na utwardzenie kolejnych czternastu ulic. Ale to nie koniec tegorocznych inwestycji drogowych w mieście…


Jeszcze na czerwcowej sesji Rada Miasta Świdnik przyjęła zmiany wprowadzające do tegorocznego budżetu nowe zadania inwestycyjne. Większość z nich dotyczy infrastruktury drogowej. Jeszcze w tym roku miasto chciałoby ruszyć z kolejnym, drugim etapem utwardzania gruntówek. Przypomnijmy, że w ramach pierwszego kosztem 4,5 mln zł asfalt płożono na 38 ulicach o łącznej długości 8,5 km.

Tym razem program obejmie 14 ulic: Olchową, Tęczową, Wiosenną, Dukt leśny, Turkusową, Szafirową, Lazurową, Kasperka, Majewskiego oraz boczną Piłsudskiego I, boczną Piłsudskiego II, boczną Solidarności i boczną Gruszczyńskiego, a także Kolorową. – Lada dzień ogłosimy przetarg na te prace i zakładamy, że wiosną przyszłego roku problem gruntówek zostanie całkowicie rozwiązany – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika.

W budżecie udało się również wygospodarować pieniądze na inne drogowe zadania. Zadowoleni powinni być przede wszystkim mieszkańcy osiedla Wschód. W planach jest modernizacja tzw. bocznej Maczka koło sklepu „Biedronka”, modernizacja ul. Pionierskiej, parkingu przy ul. Witosa i parkingu przy ul. Hallera.

Zmiany w budżecie uwzględniają również przebudowę ulic Głowackiego i Turystycznej, budowę placu parkingowego przy targu i remont chodników w rejonie placu zabaw pomiędzy ul. Wyspiańskiego, Piłsudskiego i al. Lotników Polskich Na te zadania (łącznie z kilkoma innymi, mniejszymi projektami) udało się wygospodarować kwotę ok. 4 mln zł. Jeszcze w tym roku powinna rozpocząć się jeszcze inna ważna i długo oczekiwana inwestycja na os. Wschód – remont ulicy Witosa. Jak już informowaliśmy pozwolenie na jej budowę jest już gotowe i wkrótce zostanie ogłoszony przetarg.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here