Drogowa ofensywa w dzielnicach

Pod koniec kwietnia Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił kolejne przetargi na roboty drogowe. W niedługim czasie nową jakość zyskają ulice na Sławinie i Rurach. W planach jest też drugi etap remontu Krężnickiej.


– Prace planuje się na całym odcinku ul. Balladyny, od ul. Zana do Wileńskiej wraz z ok. 20 metrami łącznika ul. Balladyny i K. Namysłowskiego – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta Lublina. Droga zyska nowe oświetlenie, kanalizację deszczową i inne.

Innym celem inwestycji jest zwiększenie miejsc parkingowych na Rurach. – Inwestycja zakłada uzupełnienie drogi o możliwie dużą liczbę miejsc postojowych, głównie w formie zatok parkowania prostopadłego (sześć), do tego chodniki w miejscach, gdzie są przerwy – słyszymy w ratuszu.

Wiemy też, że będzie więcej przejść dla pieszych. Dziś są tu cztery „zebry”. Nie będzie za to dróg rowerowych. Jednia będzie miała 6 metrów szerokości na całym, blisko 800-metrowym odcinku.

Druga część remontu Krężnickiej

ZDiM szykuje się też do kontynuacji remontu ul. Krężnickiej. Przed rokiem drogowcy położyli nowy dywanik asfaltu na odcinku od ul. Bryńskiego po posesję nr 82. W tym roku nowy asfalt pojawi się do skrzyżowania z Pasieczną. – Planujemy rozpocząć prace w maju i zakończyć je do 19 czerwca. Zmagazynowany destrukt będzie wykorzystany do uzupełnienia ulic w gorszym stanie, a także naprawy dróg gruntowych – informuje Beata Krzyżanowska. Prace pochłoną 1,6 mln zł.

Odcinek Tarasowej od nowa

9 maja poznamy oferty na budowę ulicy Tarasowej od drogi wewnętrznej na osiedlu Botanik do ul. Relaksowej, przy czym prace obejmą jedynie część tej rozczłonkowanej między blokami arterii. – Budowa przewidziana jest do realizacji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Objęty nią będzie 70-metrowy odcinek. Prace obejmą też 35 metrów Relaksowej – słyszymy w ratuszu. W bezpośredniej bliskości bloków powstanie nie tylko nowa droga, ale oświetlenie, odwodnienie, ciągi piesze.
BACH