Drogowcy biorą się za ostatnią ćwiartkę

W tym tygodniu na rondzie Honorowych Krwiodawców kierowców czekają nowe utrudnienia

W tym tygodniu będą nowe utrudnienia związane z przebudową al. Racławickich i ronda Krwiodawców. Na rondzie drogowcy przeniosą się na wycinek al. Kraśnicka – al. Racławickie, a wlot ulicy Puławskiej w al. Racławickie zostanie zamknięty.

Od poniedziałku, 16 listopada, drogowcy przeniosą się na ostatnią, czwartą „ćwiartkę” ronda Honorowych Krwiodawców. Chodzi o część al. Kraśnicka – al. Racławickie. Wyłączony z ruchu zostanie odcinek al. Kraśnickiej w stronę al. Sikorskiego i wlot Al. Racławickich w kierunku centrum. – Ruch dwukierunkowy będzie się odbywał na sąsiednich jezdniach z wykorzystaniem przewiązek na al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego.

Przejście dla pieszych przez al. Kraśnicką przesunie się w stronę ul. Głębokiej – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza. Miasto przypomina, że cały czas pierwszeństwo na rondzie mają kierowcy jadący z Racławickich w kierunku al. Warszawskiej (i na odwrót), a wloty al. Kraśnickiej i al. Sikorskiego są podporządkowane. Taki stan potrwa do 15 grudnia, potem na rondzie zostanie przywrócony ruchu okrężny, czyli pierwszeństwo będą miały pojazdy znajdujące się na rondzie, niezależnie od tego z jakiego kierunku jadą.

To nie jedyne utrudnienia. Od czwartku, 19 listopada zamknięty zostanie wlot ul. Puławskiej do Al. Racławickich. Objazd wyznaczono przez ul. Legionową. – W obrębie robót zapewnione będzie dojście do przejścia dla pieszych. Roboty drogowe na ul. Puławskiej na odcinku od Al. Racławickich do ul. Szarych Szeregów potrwają około miesiąca – zapowiada J. Góźdź.  GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here