Drogowcy chętni do pracy

Końcowy odcinek ulicy J. Kasperka niebawem również zostanie wyłożony kostką brukową

Wygląda na to, że Urząd Miasta Świdnik, nie będzie miał problemów ze znalezieniem wykonawcy ulicy Kasperka. Do ogłoszonego przez Ratusz przetargu zgłosiło się aż 13 firm i jest szansa na oszczędności.


Niedawno informowaliśmy, że świdnicki Ratusz, szuka firmy, która wybuduje ul. Janusza Kasperka. Chodzi o niewielki, ok. 300-metrowy odcinek od ul. Stanisława Kamińskiego w kierunku ul. Spadochroniarzy, który jak dotąd nie doczekał się utwardzonej i równej nawierzchni. Jak się okazuje, zainteresowanie potencjalnych wykonawców tym zleceniem było bardzo duże. Do ogłoszonego na początku marca przetargu zgłosiło się aż 13 firm, głównie z terenu województwa. Zaproponowane przez nie kwoty wahają się od ok. 566 tys. do 912 tys. zł.

– Zainteresowanie przetargiem rzeczywiście było bardzo duże. Podobnie jak rozstrzał cenowy. Kilka ofert mieści się w założonym przez nas budżecie (750 tys. zł), więc liczymy, że uda nam się wybrać wykonawcę. Trwa sprawdzanie ofert pod względem formalnym. To zainteresowanie przetargiem pokazuje też, że miasta, samorządy mogą wspierać gospodarkę, szczególnie teraz, w trudnym czasie pandemii i są postrzegane jako pewny partner – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Zadaniem firmy, która wygra przetarg będzie wykonanie nowej nawierzchni z kostki brukowej, także przy tzw. sięgaczu ul. Kasperka, stanowiącego dojazd do kilku domów. Wybudowany zostanie również chodnik, oświetlenie, odwodnienie i miejsca do parkowania. Inwestycja ma być gotowa jesienią tego roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here