Drogowcy mieli przestój

Brak kruszywa znów wstrzymał miejskie inwestycje drogowe. Do zakończenia planowanych prac pozostały jeszcze cztery ulice i ułożenie asfaltu na drodze do budowanej „Castoramy”. Drogowcy uspokajają i zapowiadają, że do końca roku wszystkie roboty zostaną ukończone. A co będzie, jeśli popsuje się pogoda?

Przez brak kruszywa niezbędnego do produkcji asfaltu wydłużyła się budowa ronda przy zbiegu Obłońskiaej i Zielnej. Po miesiącu sytuacja powtórzyła się. Z powodu braków kruszywa Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Chełmie nie ułożyło nawierzchni asfaltowej na odcinku ul. Wiejskiej, od Granicznej do Hrubieszowskiej, choć frez został dawno zerwany. Podobnie jest na ul. Stephensona. Droga została przygotowana do remontu kilka tygodni temu, ale spółka nie była w stanie wylać asfaltu. Stanęła również inwestycja przy „Castoramie”.
Sytuacja zmieniła się kilka dni temu. Do MPRD przyjechał długo oczekiwany transport z kruszywem. Na pierwszy ogień drogowcy wzięli odcinek dojazdowy do „Castoramy”, ponieważ 6 grudnia ma nastąpić oficjalne otwarcie hipermarketu.
– W najbliższych dniach ekipy remontowe pojawią się na ulicach Wiejskiej i Stephensona – informuje Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Na obu ulicach pozostaje jedynie ułożenie nawierzchni asfaltowej. Na Wiejskiej będą dwie warstwy: wyrównawcza i ścieralna. Po ukończeniu tych dwóch inwestycji drogowcy przejdą na ul. Asnyka i ul. ks. Berezeckiego. Tam również położą asfaltowe dywaniki. Jeśli w pracach przeszkodzi pogoda, inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku. Miejmy jednak nadzieję, że aura będzie nam sprzyjać – dodaje K. Tomasik. (s)