Drogowcy na skraju lasu

Na ulicy Poziomkowej wkrótce pojawi się nie tylko asfaltowy dywanik, ale również oświetlenie

Jeszcze w tym roku miasto Świdnik chce rozpocząć budowę ulic Poziomkowej i Jagodowej. Obie, gruntowe dziś, położone na przylegających do lasu wschodnich peryferiach miasta, uliczki, będą miały asfaltową nawierzchnię, chodniki i oświetlenie.


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najpóźniej w przyszłym roku ulice Poziomkowa i Jagodowa w Świdniku zyskają zupełnie nowe oblicze. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę obu tych uliczek.

– To są uliczki, które mają duży problem zalewowy i musieliśmy szybko zadziałać inwestycyjnie. Przede wszystkim jest tu potrzebna kanalizacja deszczowa – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Ratusz zakłada, że jeśli szybko uda się rozstrzygnąć przetarg, prace mogłyby rozpocząć się jeszcze w wakacje. To, ile potrwają zależy od wykonawcy. Zgodnie z dokumentacją przetargową ostateczny termin na ukończenie inwestycji upłynie z końcem maja przyszłego roku.

Obie ulice zostaną wybudowane wraz z towarzyszącą infrastrukturą – chodnikiem i zjazdami do posesji z kostki brukowej, kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here