Drogowcy ruszają na ul. Sowińskiego

23 czerwca UMCS podpisał umowę z wykonawcą przebudowy i remontu kładki dla pieszych nad ul. Sowińskiego. Prace mają się rozpocząć 1 lipca. Uczelniana inwestycja warta niemal 2 mln złotych w połowie zostanie sfinansowana przez miasto.
Uczelnia 13 maja br. ogłosiła postępowanie przetargowe dotyczące przebudowy i remontu kładek dla pieszych od budynku rektoratu UMCS w Lublinie do budynku Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka”. Oferty można było składać do 2 czerwca. Zgłosiły się cztery firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych w Lublinie EXPOL S.A. Wartość remontu wyceniło ono na 1,976 mln zł.
Prace przebiegną etapami. Najpierw odnowione zostaną fragmenty kładki znajdujące się nad ul. Sowińskiego. Ta część ma być wykonana do końca sierpnia. Następnie firma zajmie się remontem fragmentu kładki biegnącej wzdłuż Wydziału Ekonomicznego. Powstanie tu też winda dla niepełnosprawnych. Te prace mają się zakończyć do końca września. Natomiast do 15 października mają być wyremontowane parkingi pod kładką.
Na szczęście ulica nie zostanie całkowicie zablokowana. – W wytycznych dla UMCS, a więc w konsekwencji dla wykonawcy przebudowy kładki, zastrzegliśmy, że prace, które będę ingerowały w ruch na ul. Sowińskiego mają być prowadzone wyłącznie w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia – informuje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. – Nie dopuszczamy możliwości wyłączenia z ruchu tej ulicy, ale istnieje możliwość zawężania pasów ruchu, a najdalej posuniętą zmianą w organizacji ruchu na czas prac, na jaką jesteśmy się w stanie zgodzić, jest wprowadzania okresowo ruchu wahadłowego.
Kładka jest zamknięta od 2014 r. Milion złotych do jej przebudowy dołoży miasto Lublin.MG