Drogowcy unieważniają przetargi

Realizacja zaplanowanych na br. drogowy inwestycji miejskich stoi pod znakiem zapytania. Do ogłaszanych przetargów albo nie wpływają oferty, albo proponowane ceny są – zdaniem drogowców – przesadzone.

Zarząd Dróg Miejskich w bieżącym roku ogłosił już trzy przetargi na wyłonienie wykonawcy przebudowy ul. Waśniewskiego. Dwa pierwsze zostały unieważnione z powodu zbyt wysokich cen, a ostatni ze względu na brak ofert. Nikt też nie zgłosił się do przetargu na realizację drugiego etapu budowy ul. Krańcowej.

– Firmy specjalizujące się w budownictwie drogowym mają zlecenia i z tego też powodu nie wpłynęła ani jedna oferta do przetargów – podkreśla Krzysztof Tomasik, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie. – Z naszych obserwacji wynika, że tych firm jest coraz mniej, podobnie też dzieje się z pracownikami. Najlepsi wyjeżdżają za chlebem za granicę, a chętnych do pracy w polskich firmach za wielu nie ma. Jednak będziemy chcieli ogłosić nowe przetargi, bo zarówno ul. Waśniewskiego, jak i Krańcowa nie są trudne w realizacji. Na obu ma być ułożona kostka brukowa. Do zadań mogą zatem przystąpić firmy specjalizujące się w robotach brukarskich.

Na przebudowę ul. Waśniewskiego w budżecie miasta przewidziano 299 000 zł. Za tę kwotę urzędnicy chcą na całej długości ulicy ułożyć kostkę brukową. Z kolei 300 000 zł zaplanowano na drugi etap budowy ul. Krańcowej o długości kilkudziesięciu metrów. Po obu stronach tej ulicy mają też powstać chodniki. (s)