Drogowcy w akcji

Remont Krężnickiej zakończony, ulicy Smoluchowskiego na finiszu, ale na ulicach Choiny oraz Abramowickiej i skrzyżowaniu Krochmalnej i Diamentowej drogowcy zabawią jeszcze długie miesiące.


Prace na ulicy Smoluchowskiego, od terenu hurtowni do wlotu w skrzyżowanie ulicy Nowy Świat z Wrotkowską związane są z przystąpieniem do budowy przedłużenia ul. Dywizjonu 303 od Kunickiego do Wrotkowskiej.

– Wykonawcy została wydana zgoda na utrzymanie wyłączenia z ruchu ul. Smoluchowskiego na odcinku od ul. Nowy Świat do wjazdu na teren hurtowni z płytkami ceramicznymi i wyposażeniem łazienek – informują w ratuszu. Wjazd w stronę osiedla Kruczkowskiego nie będzie możliwy do 23 czerwca.

Inne objazdy

Duże inwestycje drogowe trwają również na północy i południu miasta. Przypomnijmy, chodzi o przebudowę ulic Choiny i Abramowickiej. Wylotówka w kierunku Dysa stała się wielkim placem budowy. Wjazd na osiedle Choiny możliwy jest tylko od ul. Zelwerowicza i Koncertowej. Naturalnym objazdem stała się droga wojewódzka nr 809 (w mieście ul. Bohaterów Września).

Sporo dzieje się też w Abramowicach. Trwa tam rozbudowa głównej arterii, wojewódzkiej drogi 835. Droga jest przejezdna, ale w kilku miejscach funkcjonuje tam do odwołania ruch wahadłowy. Przez to spowolnienie ruchu, kierowcy kierują się naturalnie na ulicę Głuską i Strojnowskiego. Ulica Abramowicka będzie poszerzona do czterech pasów. Do tego dojdą nowe chodniki i ścieżki rowerowe na całej długości.

Obie wspomniane wyżej inwestycje to zadania współfinansowane ze środków unijnych. Roboty drogowe potrwają do 2019 roku. BCH