Drogowcy wejdą na Wojsławicką

Zarząd Dróg Miejskich rozstrzygnął przetarg na wyłonienie firmy, która wyremontuje ul. Wojsławicką. Prace ruszą jeszcze w wakacje, a miasto zapłaci za nie 3,2 mln zł.

W najbliższych dniach Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie powinien podpisać umowę z wykonawcą wartej przeszło 3,2 mln zł inwestycji związanej z remontem ul. Wojsławickiej. Zgodnie z rozstrzygnięciem postępowania przetargowego, firma będzie miała 90 dni na realizację zadania. W praktyce oznacza to, że już niebawem kierowców czekają spore utrudnienia.
– Ulica Wojsławicka to ważna arteria miasta o dużym natężeniu ruchu. Jej remont, który jak wszyscy wiemy jest niezbędny, bez wątpienia spowoduje ograniczenia dla kierowców i pieszych. Mam nadzieję, że wykonawca będzie w stanie prowadzić prace tak, aby utrudnienia te były jak najmniejsze – mówi prezydent Chełma Agata Fisz.
Zarząd Dróg Miejskich w Chełmie nie zna jeszcze szczegółów dotyczących planowanej przez wykonawcę organizacji ruchu. W niej będą określone wymogi dotyczące m.in. sposobu ograniczenia lub zamknięcia ruchu na tej ulicy podczas remontu. Szczegóły te mają być znane w najbliższych dniach.
– Jest to szeroka ulica, na której możliwe jest wyłączanie z ruchu tylko jednego pasa, pozostawiając tym samym ograniczoną, ale jednak przejezdność – mówi Krzysztof Tomasik dyrektor ZDM w Chełmie. – Będę w tej sprawie rozmawiał z wykonawcą.
Zakres zaplanowanej przez miasto inwestycji jest jednak znacznie większy niż tylko remont ul. Wojsławickiej na odcinku od ronda turbinowego do al. 3 Maja. Prace objąć mają również dalszą część ulicy przez las Borek aż do granic administracyjnych miasta. Na tym odcinku pojawią się zmodernizowane parkingi przy cmentarzu komunalnym, nowa nawierzchnia na nieutwardzonej do tej pory ścieżce rowerowej wzdłuż lasu, a przede wszystkim asfaltowa nawierzchnia samej ulicy. W ten sposób powstanie w pełni przejezdny nowy wjazd i wyjazd z miasta.
– Oczywiście zakres prac obejmuje także oznakowanie pionowe i poziome, wymianę barierek, przebudowę zatok parkingowych, chodników, przejść dla pieszych itd. – wymienia Agata Fisz – Jestem przekonana, że efektem robót będzie nie tylko poprawa estetyki, ale przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa i komfortu poruszania się ul. Wojsławicką. (ptr)