Dronem w piratów

Policjanci z krasnostawskiej drogówki przeprowadzili kontrole z wykorzystaniem drona.

W niespełna trzy godziny zatrzymali jedenastu kierujących, którzy na krajowej siedemnastce popełniali wykroczenia. Policjantów z krasnostawskiej drogówki podczas działań wspierali ich koledzy z Lublina, którzy za pomocą policyjnego drona obserwowali zachowania kierujących i natychmiast reagowali na popełnianie przez nich wykroczenia. – Na efekty nie trzeba było długo czekać. W niespełna trzy godziny mundurowi ujawnili 11 kierujących, którzy popełnili wykroczenia drogowe. Zdecydowana większość wyprzedzała pojazdy w miejscu, gdzie jest to niedozwolone. Byli i tacy, którzy całkowicie ignorowali znak drogowy „STOP” – mówi Jolanta Babicz, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji.

Wszystkie wykroczenia zostały zarejestrowane za pomocą kamery, a kierowcy od razu zatrzymywani było do kontroli. Nikt nie uniknął konsekwencji. – Kierowca audi, który w miejscowości Wólka Orłowska nie zastosował się do znaku drogowego ,,zakaz wyprzedzania”, został ukarany 100 zł mandatem, wzbogacił się również o 5 punktów karnych. Z kolei kierowcy mercedesa i opla, którzy wyprzedzali inne pojazdy nie stosując się do linii podwójnej ciągłej, otrzymali mandaty po 200 zł oraz 5 punktów karnych – dodaje.

W Krasnymstawie czujne oko drona wypatrzyło kilku kierowców, którzy wjeżdżając na „krajówkę” nie zastosowali się do znaku drogowego ,,STOP”. Zaskoczeni byli kierowcy dwóch samochodów marki Ford, którzy po zatrzymaniu do kontroli zostali ukarani 100 zł mandatami oraz 2 punktami karnymi.

– Apelujemy do wszystkich kierowców o bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że popełnianie z pozoru błahych wykroczeń może mieć tragiczne skutki. Stosujmy się do zasad i miejmy realny wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach i to nie tylko wtedy, kiedy wiemy, że za zakrętem stoi policjant – podsumowuje J. Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here