Drożej za sprzątanie w ChSM

Firma „Sonrisa” z gminy Wojsławic od 1 września br. do 31 lipca 2017 r. będzie odpowiedzialna za utrzymanie czystości w klatkach schodowych w budynkach należących do Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Za jej usługę mieszkańcy zapłacą 6,95 zł miesięcznie, czyli o 1,45 zł drożej, niż dotychczas.

Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa ogłosiła przetarg na wyłonienie firmy, która przez jedenaście miesięcy, od września br. do końca lipca 2017 r., będzie sprzątała klatki schodowe w zasobach ChSM. Oferty złożyły trzy firmy. Najkorzystniejszą cenę zaproponowała firma „Sonrisa” z Wojsławic. Raz w tygodniu w każdej klatce umyje podłogę i poręcze. Z kolei raz na kwartał wyczyści okna, drzwi wejściowe do klatek i piwnic, klosze, skrzynki na listy oraz lamperie. Za jej usługi do każdego czynszu spółdzielnia doliczy 6,95 zł miesięcznie.
Do rozstrzygnięcia przetargu, jak mówi Maciej Cieślak, wiceprezes ChSM, potrzebna jest jeszcze uchwała zarządu. Władze spółdzielni mają to zrobić w poniedziałek 25 bm.
Do czerwca br. klatki schodowe sprzątała firma „Impel”. Mieszkańcy płacili po 5,50 zł miesięcznie. W miesiącach wakacyjnych o porządek w klatkach schodowych muszą zadbać sami lokatorzy. (ps)