Droższa energia, droższe pływanie

Uczestnicy zajęć nauki pływania w Parku Avia muszą liczyć się z wyższymi opłatami. Od września obowiązują nowe nieco wyższe stawki za lekcje w grupie i indywidualne. Ale jak widać ceny nie odstraszają, bo chętnych do grupowej nauki pływania jest już komplet.

Pierwszy weekend września był zarazem ostatnim weekendem, podczas którego można było skorzystać z zewnętrznej części basenów świdnickiego Parku Avia. Miniony sezon letni zarządzany przez miejską spółkę MKS Avia kompleks może uznać za udany. Mimo, że niektórzy świdniczanie skarżyli sie na nieco wyższe niż przed rokiem ceny wejściówek i brak zniżek dla rodzin, chętnych do pływania i pluskana się „pod chmurką” nie brakowało – z basenów skorzystało ponad 40 tys. osób.

Podwyżki nie ominęły również prowadzonych w Parku Avia zajęć z nauki pływania. Od września jeden semestr obejmujący 15 lekcji kosztuje 450 zł (w ubiegłym roku było 375 zł); zajęcia obejmujące 30 lekcji to wydatek rzędu 850 zł. Nieco taniej jest, gdy na zajęcia z nauki pływania zapiszą się dwie osoby z rodziny, wówczas 15 lekcji dla jednej osoby to wydatek rzędu 420 zł, a 30 lekcji – 820 zł. Indywidualna nauka pływania (15 lekcji po 45 minut) to koszt 1,1 tys. zł (w ubiegłym roku 945 zł).

Jak wyjaśnia Urząd Miasta podwyżki wynikają z rosnących cen nośników energii, zwłaszcza prądu i gazu.

Jednak, jak widać, wyższe ceny nie odstraszyły adeptów pływania. Mimo że rok szkolny dopiero się zaczął listy zapisów na zajęcia grupowe są już zamknięte.

– Ze względu na bardzo duże zainteresowanie obecnie już nie prowadzimy zapisów na zajęcia grupowe – informuje Park Avia.

Świdniczanie zwracają uwagę, że tańszą alternatywą mogą być zajęcia pływackie oferowane przez Akademię Mistrzów AZS UMCS Lublin, gdzie semestralny kurs pływania obejmujący lekcje raz w tygodniu to koszt 380 zł, a dwóch lekcji w tygodniu 700 zł.

w