Droższe śmieci

Mieszkańcy gminy Kamień mogą się spodziewać wyższych opłat za odbiór śmieci. – Odpadów lawinowo przybywa – tłumaczy wójt Roman Kandziora.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Kamień wójt Roman Kandziora zapowiedział, że jesienią ogłosi kolejny przetarg na odbiór śmieci. Nie wykluczył, że opłaty wzrosną, bo mieszkańcy wystawiają coraz więcej odpadów.
– Strumień śmieci jest olbrzymi – mówi wójt Kandziora. – To, że lawinowo przybywa odpadów ma zapewne związek z programem 500+. Mieszkańcy więcej konsumują, a w związku z tym produkują więcej śmieci. Wystawiają też mnóstwo popiołu. Tylko w drugim kwartale odebraliśmy 176 ton śmieci. Dwa lata temu ogłaszając przetarg określiliśmy na 600 ton roczny limit śmieci. Teraz podwyższymy go do 700 ton. Zobaczymy, jaką cenę zaoferują firmy, ale bardzo prawdopodobne, że stawka za odbiór śmieci wzrośnie. Specjalnie ogłosimy przetarg w listopadzie, aby zdążyć podjąć stosowne uchwały i aby ewentualne zmienione stawki weszły w życie od stycznia 2017 r.
Wywozem śmieci z gminy Kamień zajmuje się Gminny Zakład Obsługi w Dorohusku. Stawka za odbiór odpadów segregowanych wynosi 5 zł od osoby, a za niesegregowane 8 zł. (mo)