Drugie podejście do Głowackiego

Nie udało się za pierwszym razem, być może uda się za drugim. Urząd Miasta Świdnik szuka firmy, która przebuduje ulicę Głowackiego.


Głowackiego to wąska osiedlowa droga biegnąca między spółdzielczymi blokami. Każdego dnia w drodze na zakupy czy do szkoły korzystają z niej setki mieszkańców. Niestety, stan nawierzchni ulicy od jakiegoś czasu pozostawia wiele do życzenia.

Urząd Miasta Świdnik w sierpniu ogłosił przetarg na wykonanie jej modernizacji w formule „projektuj i buduj”, co oznacza, że zadaniem wykonawcy będzie nie tylko przeprowadzenie prac budowlanych, ale również wcześniejsze przygotowanie projektu.

Do przetargu wpłynęły dwie oferty. Obie złożyło KPRD z Lublina, ale obie zostały odrzucone, a przetarg unieważniono. We wrześniu Ratusz ogłosił kolejne postępowanie, licząc, że tym razem uda się wybrać wykonawcę.

Zgodnie z założeniami Urzędu Miasta, na ulicy Głowackiego wymienione zostaną bardzo już sfatygowane krawężniki oraz nawierzchnia ulicy. Projekt budowy nie uwzględnia poszerzenia jezdni ani budowy chodnika.

Urzędnicy tłumaczą, że tereny sąsiadujące z ulicą nie są własnością miasta, a Spółdzielni Mieszkaniowej i zaznaczają, że dzięki przebudowie i tak polepszy się bezpieczeństwo i komfort korzystania z tej ulicy.

Na remont magistrat zamierza przeznaczyć nieco ponad pół mln zł. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here