Drugie zawodowe zwycięstwo Konrada Rusińskiego

Konrad Rusiński z Włodawy nie dał żadnych szans swojemu przeciwnikowi, Mateuszowi Sosnowskiemu i odniósł swoje drugie zwycięstwo w zawodowym MMA. Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą na gali Babilon MMA 19.

Dla Konrada Rusińskiego była to druga zawodowa walka i drugie zwycięstwo. Pojedynek z Mateuszem Sosnowskim trwał zaledwie 91 sekund. Rusiński wykorzystał swoje umiejętności zapaśnicze, wyniósł wysoko rywala i sprowadził go do parteru.

Zdobył przewagę, znalazł odpowiednią pozycję do zadawania skutecznych ciosów i po kilku uderzeniach sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, rozstrzygając go na korzyść zawodnika z Włodawy przez techniczny nokaut. Obolały Sosnowski, z zakrwawioną twarzą, z trudem podniósł się z maty. Rusiński pokazał, że ma przysłowiowy „młotek” w rękach. Walka toczyła się w kategorii wagowej do 84 kg. Po jej zakończeniu włodawski wojownik powiedział m.in.:

– Bawiłem się doskonale, udało się wygrać już w pierwszej rundzie. Zdominowałem rywala, byłem w mocnym sztosie i dziś to pokazałem. Zawsze jestem przygotowany na pełny dystans, podchodzę do walki na 100 procent. Spodziewałem się bardziej duszenia, ale wyszło obalenie i nie wypuściłem już szansy z rąk.

Konrad Rusiński trenuje pod okiem trenera Michała Oleksiejczuka. Odkąd jest u niego, wygrał już pięć walk, z czego dwie zawodowe. – Inni zawodnicy trenują, ale my trenujemy z głową. Na pewno lepiej wyglądam w stójce. Dziś rywal nie miał nic do powiedzenia, bo gdy wychodzę do każdej walki, to właśnie taki mam plan. Odpocznę ze dwa dni i wracam do treningów, by odwdzięczyć się chłopakom, którzy pomogli mi w przygotowaniach. Niebawem oni walczą i potrzebują sparingpartnerów – stwierdził Rusiński.

Zawodnik z Włodawy pochwalił organizację gali Babilon 19 MMA i stwierdził, że najbliższą przyszłość wiąże właśnie z tą federacją. Zapytany o to, kiedy będzie następna walka z jego udziałem, odpowiedział: – Trudno powiedzieć, bo nie ode mnie to zależy. Gdyby jednak wypadł jakiś zawodnik w mojej kategorii wagowej, będę gotowy by go zastąpić. Jestem cały czas w treningu, trzymam formę.

Galę Babilon 19 MMA transmitował Polsat Sport. Udział w niej Konrada Rusińskiego był też promocją miasta Włodawa. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here