Dubaj wicemistrzem Polski!

Grzegorz Dubaj z Woli Siennickiej zajął drugie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Osób Niepełnosprawnych – II Puchar Niedźwiedzia, które odbyły się w niedzielę (12 czerwca) na zalewie Zimna Woda w Łukowie. Pan Grzegorz zdobył też nagrodę za złowienie największej ryby zawodów. Gratulujemy!

Dzień Dziecka z Sukcesem

Na zbiorniku Żółtańce Duży rozegrane zostały Otwarte Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka zorganizowane przez koło PZW Sukces. Startowały dzieci i młodzież do lat szesnastu. Wygrała Michalina Ciupina z wynikiem 1660 g. Kolejne miejsca zajęli: 2. Alan Celegrat – 1645 g ryb, 3. Aleksandra Korniszuk – 1160 g, 4. Mikołaj Ostrowski – 1015 g, 5. Michał Madrzelewski – 750 g, 6. Oskar Korniszuk – 535 g. Największe ryby zawodów to 24-centymetrowy karaś złowiony przez Alana Celegrata i płoć w podobnym rozmiarze złowiona przez Aleksandrę Korniszuk. Przy ognisku zawodnicy, ich opiekunowie oraz organizatorzy piekli kiełbaski. Na zakończenie najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, zaś wszystkim startującym rozdano pamiątkowe dyplomy i upominki. Największą satysfakcją dla organizatorów był uśmiech na twarzach dzieci. Zarząd koła składa serdecznie podziękowania fundatorom nagród i upominków: PHU „OLIMP” Art. Wędkarskie Robert Nycz, al. Piłsudskiego 28, Inter Cars Filia Chełm, ul. Chemiczna 5A, Bosch Service Fundament, ul. Szpitalna 42/1 oraz osobom, które okazały wsparcie przy organizacji zawodów, a także wszystkim uczestnikom.

Kowalczyk mistrzem

W niedzielę (5 czerwca) na rzece Bug w Dorohusku odbyły się Gruntowe Mistrzostwa Koła PZW Sukces. Pierwsze miejsce zajął Andrzej Kowalczyk z wynikiem 6605 g. Na kolejnych plasowali się: 2. Artur Bogusiewicz – 5085 g, 3. Zbigniew Szymczak – 2665 g, 4. Szymon Chciuk – 2110 g, 5. Piotr Bielecki – 1510 g, 6. Zbigniew Jaroszek – 1460 g. Największą rybę zawodów, leszcza o długości 34 cm, złowił Zbigniew Jaroszek.

Wodnik zaprasza na mistrzostwa

Zarząd koła PZW Wodnik zaprasza swoich wędkarzy na Gruntowe Mistrzostwa Koła, które odbędą się w sobotę, 25 czerwca, na zbiorniku Tuligłowy. Zbiórka zawodników na parkingu głównym przy zalewie o godz. 6:00. Zapisy w sklepie wędkarskim WODNIK – Chełm, ul. Gdańska 11 do 22 czerwca. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Maraton wędkarski Wodnika

(11-12 czerwca) Na Jeziorze Glinki w Orchówku odbył się Maraton Wędkarski o ponton Tokarexu zorganizowany przez koło Wodnik. Wystartowało 28 osób, w tym jedna kobieta. Przez dwa dni zawodów łowiono głównie płotki i leszczyki, ale trafiło się też kilka karpi, karasi oraz linów. Wygrał Piotr Sadura z wynikiem 11050 g. Na kolejnych miejscach uplasowali się: 2. Jarosław Saneluta – 9640 g, 3. Arkadiusz Kratiuk – 9550 g, 4. Andrzej Koguciuk – 9430 g, 5. Dariusz Szewczyk – 8810 g, 6. Damian Adamczyk – 8410 g. W sumie złowiono złowili 147 kg ryb, które po zważeniu wróciły do wody.

Po rozdaniu nagród głównych rozlosowano nagrody-niespodzianki. Na wszystkich zawodników czekały posiłki przygotowane przez Fest Food Box oraz sernik upieczony przez Annę Koguciuk. Sędziował Adam Kozłowski. (b)