Dubeczno ma okręgówkę

Choć w ostatnim sezonie chełmskiej „A” klasy zajęli dopiero trzecie miejsce, wkrótce zagrają w lidze okręgowej. Hutnik Dubeczno skorzystał z problemów Pławanic Kamień i niechęci do awansu drużyny z Rudy Huty.


Sezon 2020/21 chełmskiej „A” klasy zakończył się triumfem Pławanic Kamień. Drugie miejsce zajął Hutnik Ruda Huta, a trzecie Hutnik Dubeczno. Wydawało się, że po kilku latach przerwy Pławanice znów zagrają w lidze okręgowej. Niestety, okazało się, że drużyna z gminy Kamień nie otrzymała licencji na grę na własnym boisku, a na rywalizację wyłącznie na wyjazdach zarząd klubu się nie zgodził i wycofał z rozgrywek. W takiej sytuacji szansę awansu do V ligi dostał Hutnik Ruda Huta, który jednak z niej nie skorzystał. Ostatecznie na grę w okręgówce przystała dopiero ekipa z Dubeczna.

– Z wielką przyjemnością informujemy, że skorzystaliśmy z propozycji, jaką otrzymaliśmy od LZPN i wobec braku licencji dla GKS Pławanice Kamień oraz rezygnacji z gry Hutnika Ruda Huta, po 15 latach przerwy meldujemy się w lidze okręgowej – czytamy na stronie Hutnika Dubeczno. – Decyzję została podjęta po wielu konsultacjach i rozmowach. Zdajemy sobie sprawę jak duże stoi przed Nami wyzwanie, ale wierzymy, że ta decyzja będzie doskonałym impulsem do dalszego rozwoju klubu. Będziecie z Nami? – dodają władze klubu. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here