Dubienka nie jest skora do zabawy

Gmina Dubienka zrezygnowała z udziału w Turnieju Gmin „Między Nami Sąsiadami”. Urzędnikom szkoda było pieniędzy na opłatę imprezowej składki, a do tego zabrakło chętnych do poszczególnych konkurencji sportowych.

W Turnieju Gmin „Między nami sąsiadami” co roku uczestniczą gminy członkowskie Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej”: Wojsławice, Horodło, Kamień, Dorohusk, Dubienka, Białopole, Leśniowice, Żmudź. Z udziału w tegorocznej, XIX edycji turnieju, zrezygnowała gmina Dubienka. Nie bez znaczenia była tu kwestia składki, którą każda z gmin uczestniczących w turnieju musiała zapłacić. Chodzi o 1400 zł. Może niewiele, ale – jak mówi Waldemar Domański, wójt gminy Dubienka – w przypadku jego samorządu ważna jest teraz każda złotówka.
– Borykamy się z trudnościami finansowymi i dla nas liczy się każda kwota – mówi wójt Domański. – Wydajemy pieniądze tylko na to, co niezbędne. Trudno, abyśmy płacili składkę na imprezę w sytuacji, gdy zalegamy kilka tysięcy złotych stowarzyszeniu, które rehabilituje jedno z dzieci z naszej gminy. Poza tym, w okresie wakacyjnym trudno nam zebrać drużynę do konkurencji przeciągania liny. Do konkursów młodzieżowych też brakuje nam chętnych, bo rodzice w takie upały nie chcą narażać swoich dzieci na wysiłek. (mo)